blog

Zásnuby v Bellevue Palace Bern

Jak už to chodí, svatbě předchází zásnuby. Ve Švýcarsku se zásnuby berou dost vážně. Muž se chce své budoucí manželce dvořit před rodinou jak se patří a pokud možno ve velkém stylu.

Hotel Bellevue Palace Bern.

Byl jsem pozván k fotografování zásnubního večera jednoho sympatického mladého páru. Večer se konal ve velkém stylu na luxusním hotelu Bellevue Palace v centru hlavního města Švýcarska, Bern. Hotel je hodně využíván významnými návštěvníky z celého světa, převážně politiky a státníky. Na oblíbenosti vlivných lidi přidal taky fakt z období druhé světové války, kdy hotel hostil politiky a novináře z celého světa. Jedna část restaurace byla pro spojenecké hosty a druhá pro hosty Osy Berlín, Řím, Tokio, prakticky nepřátel. Jedním z ubytovaných byl také Allen Dulles (jeden z nejvýznamnějších činitelů americké zpravodajské služby - CIA) ten se zdržoval na neutrální půdě v hotelovém baru.

Můj příběh k tomuto hotelu. V době kdy jsem fotografoval tyto zásnuby, jsem začal uvažovat o dráze profesionálního fotografa. Ale stále jsem ještě pracoval jako svářeč pro jednu Švýcarskou firmu. Ten den jsem před tímto hotelem v šachtě svařoval nějaké potrubí a dělal všechno možné, aby si mě personál co nejméně všímal. Protože večer jsem se už převlečen v obleku procházel se svým fotoaparátem uvnitř hotelu, fotografoval snoubence a hosty zásnubního večera.