blog

Snoubenci z Číny a rozmary dubnového počasí v Alpách.

Duben je nejméně oblíbený měsíce pro konání svateb. Asi nejvážnějším důvodem toho je nestálost počasí obzvlášť v Alpách. 

Mezi kapkami deště a sněhovými vánicemi.

Když jsem četl email čínských snoubenců kteří se rozhodli udělat si v Dubnu výlet za mnou do Švýcarských Alp a nafotit svatební fotografie před jejich svatbou v Číně, tak jsem s toho byl z počátku opravdu nadšený. Jenže zanedlouho se dostavily oprávněné obavy z aprílového nevyzpitatelného počasí. V alpských oblastech se počasí v Dubnu mění každou chvíli a navíc kvůli údržbě po lyžařské sezoně nejede většina lanovek, takže spoustu hezkých míst je nedostupných. Snoubencům jsem napsal zprávu a zdůraznil že je velká pravděpodobnost velkých změn počasí a to může fotografování v nejlepším případě dost znepříjemnit! I přes to naléhali a stanovili jsme termín fotografování.      Pečlivě jsem sledoval předpověď počasí a když se termín blížil už mi bylo jasné že to bude se sněhem a deštěm. A přesně tak se stalo! Sešli jsme se na hotelu v Bernu, právě když vizážistka kterou jsme na přání snoubenců domluvili, dokončovala svoji práci. Za okny chumelilo z šedých mraků a jediné co mě utěšovalo, byly právě ty časté aprílové změny. Snoubenci se navíc chtěli fotografovat ve dvou jejich tradičních krojích, takže bylo jasné že se musí někde v terénu aspoň jednou převléci. Prostě jsme podle plánu začali a dle možností kličkovali mezi vločkami, deštěm ale i slunečními paprsky. 

I když podmínky nejsou ideální a nejde všechno dle představ, je důležité to hned nevzdávat. Fotograf, Ludvík. 

Více fotografií...